Busca la teva localitat i projecció més propera i participa de la festa del curtmetratge. La gran majoria d’esdeveniments al voltant del Dia Més Curt són gratuïts.
Si vols projectar algún dels nostres programes a la teva localitat pots posar-te en contacte amb nosaltres a eldiamescurt@gmail.com.

ESDEVENIMENT CENTRAL A BARCELONA

CCCB CENTRE DE CULTURA CONTEMPORÀNIA DE BARCELONA
Hall (C/ Montalegre, 5)

15 desembre

18:00h – JUNIOR BEAT

19:00h – MIX DE FESTIVALS

20:00h – PERLES DEL QUEBEC 

21:30h – KM.0 AL VÍDEO MUSICAL CATALÀ 

23:00h – BANDARRA! 

TOTES LES PROJECCIONS I LOCALITATS

-CATALUNYA

ALT CAMP

Valls – Cineclub Valls / 13 de desembre – 21h. : KM0

ALT EMPORDÀ

Figueres – Cineclub Patronat La Catequista / 19 de desembre – 20h. :PERLES, 21h.:KM.0 i 22h.: BANDARRA

ANOIA

Igualada – Sala de Socis de l’Ateneu Igualadí / 15 de desembre – 18h. : JUNIOR BEAT

BAIX LLOBREGAT

Cornellà de Llobregat – B-RETINA – Auditori / 15 de desembre – 19h. : BANDARRA

BARCELONÈS

Badalona – Filmets – Espai Toldrà / 14 de desembre – 20h. : JUNIOR BEAT

Barcelona – Centre Cívic Ateneu Fort Pienc / 19 de desembre – 19,30h. : KM0

Barcelona – Centre Cívic Can Clariana / 11 de desembre – 19h. : BANDARRA 20 de desembre – 17.30h. : JUNIOR BEAT

Barcelona – Centre Cívic Sarrià / 13 de desembre – 18h. : JUNIOR BEAT

Barcelona – Centre Cultural La Farinera del Clot / 14 de desembre – 19h. : PERLES

Barcelona – CCCB Centre de Cultura Contemporànea de Barcelona – 15 desembre 18h.:JUNIOR BEAT, 19h.:MIX DE FESTIVALS, 20h.: PERLES DEL QUEBEC,21.30h.:KM.0 AL VÍDEO MUSICAL CATALÀ, i 23h.: BANDARRA!

Barcelona – Cineclub BEC- Barcelona Espai de Cinema / 15 de desembre – 21h. : BANDARRA

Barcelona – Lleialtat Santsenca / 15 de desembre – 12h. : JUNIOR BEAT

Barcelona – Nau Bostik / 15 de desembre – 19h. : BANDARRA

Barcelona – Sala On Barcelona / 22 de desembre – 19h. : PROGRAMA ESPECIAL

Castelldefels – Biblioteca Ramon Fernàndez Jurado / 21 de desembre – 17.30h. : JUNIOR BEAT

CERDANYA

Bellver de Cerdanya – Festival Internacional de Cinema de Cerdanya: Centre Cívic Escoles Velles – 22/12/2018: 18h – JUNIOR BEAT; 23h – BANDARRA 23/12/2018: 18h – Inèdits del Cerdanya Film Festival

Llivía -Festival Internacional de Cinema de Cerdanya – Museu Municipal Antiga Farmàcia – 27/12/2018: 17h: JUNIOR BEAT 19h: BANDARRA

Puigcerdà – Festival Internacional de Cinema de Cerdanya: Museu Cerdà – 29/12/2018: 18h – Inèdits del Cerdanya Film Festival

CONCA DE BARBERÀ
Santa Coloma de Queralt: Cal Nialet 28/12/2018: 20.30h.: JUNIO BEAT

GIRONÉS

Girona – Museu del Cinema / 18 de desembre – 19h. : PERLES

LA SELVA

Lloret de Mar – Cineclub Adler / 19 de desembre – 20.30h. : KM0 21 de desembre – 20.30h. : PERLES

Vidreres – Cinefòrum Vitraris / 21 de desembre – 21h. : PERLES

MARESME

Sant Pol de Mar – Museu de Pintura / 16 de desembre – 20h.: PERLES

Pineda de Mar – Auditori de Can Comas / 21/12/2018 – 20 h Primera part: projecció del palmarés del Festival Internacional de Curtmetratges de Pineda de Mar Segona part: KM0

Calella – Sala Mozart / 21 de desembre – 20h.: PERLES

MONTSIÀ

La Ràpita – Cineclub La Ràpita: Per definir programa i data

OSONA

Torellò – Festival de Cinema de Muntanya de Torellò – Cinema El Casal / 16 de desembre – 11.30h. : JUNIOR BEAT

Tavertet – Cineclub Geganters de Tavertet / 20 de desembre – 20h. : KM0

PALLARS SOBIRÀ

Les Planes de Son – Festival CurtÀneu – MonNatura Pirineus / 15 de desembre – 17.45h. : JUNIOR BEAT

PALLARS JUSSÀ

Tremp – Mostremp Cinema La Lira / 21 de desembre – 20h.:BANDARRA

RIPOLLÈS

Ribes de Freser – Festival Gollut – Cinema Catalunya / 21 de desembre – 21.30h. : BANDARRA

URGELL

Balaguer: Sala d’actes de l’Ajuntament / 10 de desembre – 10h.JUNIOR BEAT

Agramunt* – Cinema Casal / 11 de desembre – Matí: JUNIOR BEAT

Tàrrega* – Cinema Majèstic / 14 de desembre – Matí: JUNIOR BEAT Tarda: Mostra Galacticar

VALLÈS ORIENTAL

La Garriga – Cineclub La Garriga / 12 desembre – 19h. BANDARRA i 20h.: PERLES

Martorelles – Biblioteca Montserrat Roig / 17 de desembre – 17.30h. : JUNIOR BEAT

Granollers – Cineclub Assoc. Cultural Granollers / 19 de desembre – 18.30:PERLES

-ILLES BALEARS

Palma de Mallorca – Es Baluard – Museu d’art modern i contemporani de Palma / 21 de desembre – 10.15h. : JUNIOR BEAT 11.00h JORNADA PROFESIONAL – Conversa de Cinema i Publicitat 17.30 h CONCURS DE CURTMETRATGES COMPROMESOS 19 h CURT BALEAR I 20.15 h CURT BALEAR II21.30 h PERLES

Menorca – Auditori de Ferreries (Ferreries) / 14 de desembre – 20h.: CURTS BALEAR I i CURT BALEAR II

Menorca – CCM (Es Mercadal) / 15 de desembre – 19h.: BANDARRA

Menorca – Cinema Canal Salat (Ciutadella) / 20 de desembre – 12h.: JUNIOR BEAT

Menorca – Convent de San Diego (Alaior) / 20 de desembre – 20h.: CURTS MENORQUINS i CURTS BALEARS

Menorca – Espai Sant Josep (Ciutadella) / 21 de desembre – 20h.: PERLES

CATALUNYA

13/12 – 19.30h: Reial Cercle Artístic – Barcelona (Barcelonès): Km.0

14/1221.30h: Ateneu de Cerdanyola – Cerdanyola del Vallès (Vallès Occidental): Perles

15/12 – 19h: Casal Joves – Sant Just Desvern (Baix Llobregat): Bandarra!

15/1221h: Biblioteca Can Salvador de la Plaça – Calella (Maresme): Km.0

15/12 – 21.30h: Teatre del Casino – Vidreres (La Selva): Km.0

16/1219h: Auditori de MonNatura Pirineus – Planes de Son (Valls d’Àneu – Pallars Subirà): Junior Beat

16/1220h: Museu de Pintura – Sant Pol de Mar (Maresme): Perles

16/1221h: Bar Candela – Barcelona (Barcelonès): Bandarra!

17/1219:30h: Centre Moral – Arenys de Munt (Maresme): Junior Beat

18/1219.30h: Cinema Catalunya – Terrassa (Vallès Occidental): Perles

19/12de 9.30h a 22h: Cinemes Majèstic – Tarrega (Urgell): Junior Beat (de 9.30h a 16.30h: públic escolar; de 16.30h a 22h: públic general)

20/12de 9.30h a 22h: Sala d’Actes de l’Ajuntament de Balaguer – Balaguer (La Noguera): Junior Beat (de 9.30h a 16.30h: públic escolar; de 16.30h a 22h: públic general)

20/1220:30h: Sala Polivalent de la Casa de la Cultura – Lloret de Mar (La Selva): Perles

20/12 – 21h: Bar del Patronat La Catequística – Figueres (Alt Empordà): Km.0, Perles i Bandarra

21/12 – 18h: Biblioteca Montserrat Roig – Martorelles (Vallès Oriental): Junior Beat

22/1218h: Can Comas – Pineda de Mar (Maresme): Junior Beat

22/12 – 20.30h: Sputnik Mobles – Barcelona (Barcelonès): Junior Beat

23/12 – Sala Polivalent – Tavertet (Osona): 18h: Junior Beat; 20h: Km 0; 22h: Perles; 24h: Bandarra!

23/12 – 17h: Cinema Catalunya – Ribes de Freser (Ripollès): Junior Beat

23/1220h: El Círcol – Badalona (Barcelonès): Sessió Palmarès Filmets 2017

23/1212h: Lleialtat Santsenca – Barcelona (Barcelonès): Junior Beat

24 /1212h: El Círcol – Badalona (Barcelonès): Junior Beat

27/1220h: Cinema la Lira – Tremp (Pallars Jussà): Perles

29/12Sala d’Actes de la Fundació Palau – Caldes d’Estrac (Maresme): 18 h: Junior Beat; 19h : Perles

30/12Sala d’Actes de la Fundació Palau – Caldes d’Estrac (Maresme):17 h: Km.0; 18h: Bandarra!

ILLES BALEARS

Mallorca

21/1220h: Centre Cultural de Porto Cristo – Manacor: Perles

21/12 – Aljub (Es Baluard) – Palma de Mallorca: 10.30h: Junior Beat; 17h: Taula Rodona: Dones de Cinema: diversos punts de vista de dones que abasten diferents facetes dins del món del cinema; 18.30h: Dones en curt.; 20h: Acib Clàssic; 21.15h: Perles

22/12: Aljub (Es Baluard) – Palma de Mallorca: 18h: Acib Ara; 20h: Curt Mèdit; 21.15h Fire! En Curt

Menorca

23/12 – 19.30h : Auditori de Ferreries – Ferreries: Dones en curt

-CATALUNYA

ALT EMPORDÀ
Figueres – Cineclub Patronat La Catequística (Bar) / 20 de desembre – 21h.: KM.0 i PERLES

ANOIA
Igualada – Ateneu

BARCELONÈS
Badalona – Filmets – El Círcol / 23 de desembre – 20h. : PALMARÉS FILMETS i 24 de desembre – 12h.: JUNIOR BEAT
Barcelona – Cineclub BEC (Bar Candela)  / 16 de desembre – 20h. : BANDARRA!
Barcelona – CCCB  / 23 de desembre 18.30h:JUNIOR BEAT, 19.30h.: KM.0, 20.30h.:PERLES, 22h.: BANDARRA!
Barcelona – Cineclub El Cercle (Reial Cercle Artístic) / 13 de desembre
Barcelona – Cineclub Associació Enginyers de Barcelona (Sala Pompeu Fabra)  / 19 de desembre

BAGES
Manresa – Voilà (cafè-teatre)
Navarcles 

BAIX EBRE
Roquetes – Cineclub La Lira

BAIX LLOBREGAT
Sant Just Desvern – Cineclub Utopia (Casal Joves) / 15 de desembre

LA SELVA
Lloret de Mar – CineClub Adler

MARESME
Arenys de Munt – L’Esplai
Calella – Sala Mozart
Caldes d’Estrac – Fundació Palau
Malgrat de Mar – CineClub Garbí
Pineda de Mar 
Sant Pol de Mar – Museu de Pintura

PALLARS JUSSÀ
Tremp 

PALLARS SOBIRÁ
Planes de Son – Auditori de MonNatura Pirineus

URGEL
Tàrrega – Cine Majéstic
Balaguer – Sala d’Actes Ajuntament

VALLÈS OCCIDENTAL
Cerdanyola del Vallès – Cineclub Xiscnèfils (Ateneu) / 14 de desembre
Santa Perpètua de Mogoda – Cineclub Cisco Mosenya (Centre Parroquial) / 15 de desembre

-ILLES BALEARS

MALLORCA
Manacor – Cineclub 39 escalons (Centre Cultural de Porto Cristo)  / 21 de desembre
Palma de Mallorca – Es Baluard / 21 i 22 de desembre
MENORCA
Ferreries (Menorca)