Busca la teva localitat i projecció més propera i participa de la festa del curtmetratge. La gran majoria d’esdeveniments al voltant del Dia Més Curt són gratuïts.
Si vols projectar algún dels nostres programes a la teva localitat pots posar-te en contacte amb nosaltres a eldiamescurt@gmail.com o bé registrar la teva pròpia projecció des de la pàgina central d’El Día Más Corto.

ESDEVENIMENT CENTRAL A BARCELONA

CCCB CENTRE DE CULTURA CONTEMPORÀNIA DE BARCELONA
Hall i Auditori (C/ Montalegre, 5)

23 desembre

18:30h – JUNIOR BEAT (Hall CCCB)

19:30h – KM. 0 (Auditori CCCB)

20:30h – PERLES (Auditori CCCB)

22:00h – BANDARRA! (Hall CCCB)

TOTES LES PROJECCIONS I LOCALITATS

CATALUNYA

13/12 – 19.30h: Reial Cercle Artístic – Barcelona (Barcelonès): Km.0

14/1221.30h: Ateneu de Cerdanyola – Cerdanyola del Vallès (Vallès Occidental): Perles

15/12 – 19h: Casal Joves – Sant Just Desvern (Baix Llobregat): Bandarra!

15/1221h: Biblioteca Can Salvador de la Plaça – Calella (Maresme): Km.0

15/12 – 21.30h: Teatre del Casino – Vidreres (La Selva): Km.0

16/1219h: Auditori de MonNatura Pirineus – Planes de Son (Valls d’Àneu – Pallars Subirà): Junior Beat

16/1220h: Museu de Pintura – Sant Pol de Mar (Maresme): Perles

16/1221h: Bar Candela – Barcelona (Barcelonès): Bandarra!

17/1219:30h: Centre Moral – Arenys de Munt (Maresme): Junior Beat

18/1219.30h: Cinema Catalunya – Terrassa (Vallès Occidental): Perles

19/12de 9.30h a 22h: Cinemes Majèstic – Tarrega (Urgell): Junior Beat (de 9.30h a 16.30h: públic escolar; de 16.30h a 22h: públic general)

20/12de 9.30h a 22h: Sala d’Actes de l’Ajuntament de Balaguer – Balaguer (La Noguera): Junior Beat (de 9.30h a 16.30h: públic escolar; de 16.30h a 22h: públic general)

20/1220:30h: Sala Polivalent de la Casa de la Cultura – Lloret de Mar (La Selva): Perles

20/12 – 21h: Bar del Patronat La Catequística – Figueres (Alt Empordà): Km.0 i Perles

21/12 – 18h: Biblioteca Montserrat Roig – Martorelles (Vallès Oriental): Junior Beat

22/1218h: Can Comas – Pineda de Mar (Maresme): Junior Beat

22/12 – 20.30h: Sputnik Mobles – Barcelona (Barcelonès): Perles

23/12 – Sala Polivalent – Tavertet (Osona): 18h: Junior Beat; 20h: Km 0; 22h: Perles; 24h: Bandarra!

23/12 – 17h: Cinema Catalunya – Ribes de Freser (Ripollès): Junior Beat

23/1220h: El Círcol – Badalona (Barcelonès): Sessió Palmarès Filmets 2017

24 /1212h: El Círcol – Badalona (Barcelonès): Junior Beat

27/1220h: Cinema la Lira – Tremp (Pallars Jussà): Perles

29/12Sala d’Actes de la Fundació Palau – Caldes d’Estrac (Maresme): 18 h: Junior Beat; 19h : Perles

30/12Sala d’Actes de la Fundació Palau – Caldes d’Estrac (Maresme): 17h: Bandarra!; 18 h: Km.0

ILLES BALEARS

Mallorca

21/1220h: Centre Cultural de Porto Cristo – Manacor: Perles

21/12 – Aljub (Es Baluard) – Palma de Mallorca: 10.30h: Junior Beat; 17h: Taula Rodona: Dones de Cinema: diversos punts de vista de dones que abasten diferents facetes dins del món del cinema; 18.30h: Dones en curt.; 20h: Acib Clàssic; 21.15h: Perles

22/12: Aljub (Es Baluard) – Palma de Mallorca: 18h: Acib Ara; 20h: Curt Mèdit; 21.15h Fire! En Curt

Menorca

23/12 – 19.30h : Auditori de Ferreries – Ferreries: Dones en curt

-CATALUNYA

ALT EMPORDÀ
Figueres – Cineclub Patronat La Catequística (Bar) / 20 de desembre – 21h.: KM.0 i PERLES

ANOIA
Igualada – Ateneu

BARCELONÈS
Badalona – Filmets – El Círcol / 23 de desembre – 20h. : PALMARÉS FILMETS i 24 de desembre – 12h.: JUNIOR BEAT
Barcelona – Cineclub BEC (Bar Candela)  / 16 de desembre – 20h. : BANDARRA!
Barcelona – CCCB  / 23 de desembre 18.30h:JUNIOR BEAT, 19.30h.: KM.0, 20.30h.:PERLES, 22h.: BANDARRA!
Barcelona – Cineclub El Cercle (Reial Cercle Artístic) / 13 de desembre
Barcelona – Cineclub Associació Enginyers de Barcelona (Sala Pompeu Fabra)  / 19 de desembre

BAGES
Manresa – Voilà (cafè-teatre)
Navarcles 

BAIX EBRE
Roquetes – Cineclub La Lira

BAIX LLOBREGAT
Sant Just Desvern – Cineclub Utopia (Casal Joves) / 15 de desembre

LA SELVA
Lloret de Mar – CineClub Adler

MARESME
Arenys de Munt – L’Esplai
Calella – Sala Mozart
Caldes d’Estrac – Fundació Palau
Malgrat de Mar – CineClub Garbí
Pineda de Mar 
Sant Pol de Mar – Museu de Pintura

PALLARS JUSSÀ
Tremp 

PALLARS SOBIRÁ
Planes de Son – Auditori de MonNatura Pirineus

URGEL
Tàrrega – Cine Majéstic
Balaguer – Sala d’Actes Ajuntament

VALLÈS OCCIDENTAL
Cerdanyola del Vallès – Cineclub Xiscnèfils (Ateneu) / 14 de desembre
Santa Perpètua de Mogoda – Cineclub Cisco Mosenya (Centre Parroquial) / 15 de desembre

-ILLES BALEARS

MALLORCA
Manacor – Cineclub 39 escalons (Centre Cultural de Porto Cristo)  / 21 de desembre
Palma de Mallorca – Es Baluard / 21 i 22 de desembre
MENORCA
Ferreries (Menorca)